מעבר לאתר המותאם

המקובל הגאון הרב בניהו שמואלי: "יש לדחות את ההדלקות במירון לראשון לפני השקיעה"

קלמן טלר 1 Comment on המקובל הגאון הרב בניהו שמואלי: "יש לדחות את ההדלקות במירון לראשון לפני השקיעה"

ראש ישיבת המקובלים 'נהר שלום', הגאון המקובל רבי בניהו שמואלי, בשיחה מיוחדת לאתר 'קול חי' קורא למנוע את חילולי השבת במירון ולדחות את אירועי ההדלקה, גם ברחבי הארץ, ליום ראשון לפני השקיעה | באשר למשטרה? "ראוי שיבצעו את ההיערכות שלהם ביום שישי" | "יש למנוע את חילולי השבת ההמוניים"

חשוב שההדלקות יהיו ביום לג' בעומר - יום ראשון - אבל קודם השקיעה.

ראש ישיבת המקובלים, 'נהר שלום', המקובל הגאון הרב בניהו שמואלי שליט"א, אומר בשיחה מיוחדת לאתר קול חי כי יש לדחות את ההדלקות בלג' בעומר ליום ראשון לפני השקיעה.

השנה, מאחר ולג' בעומר יוצא במוצאי שבת, נשמעו קריאות רבות לדחיית ההדלקות מחשש חילול שבת. אתמול התבטא יו"ר ועד מירון ואמר "מירון לא תהיה תל אביב, לא נאפשר חילול שבת מכל סוג שהוא בשטח היישוב.

לדברי הרב יש להקדים את ההיערכויות במירון כבר ליום שישי ואת ההדלקות במירון וברחבי הארץ, כאמור, ליום ראשון לפני השקיעה "יש למנוע את חילולי השבת ההמוניים במירון וברחבי הארץ. חשוב שההדלקות יהיו ביום לג' בעומר – יום ראשון – אבל קודם השקיעה. המשטרה צריכה להיערך כבר ביום שישי כדי שעד שבת יסתיימו כלל ההיערכויות וכך ימנעו מחילול שבת המוני. כל החסידויות והרבנים שעושים את ההדלקות ראוי שידחו ליום ראשון".

באשר להדלקות ברחבי הארץ, אמר הרב "ראוי שאף הם יידחו ליום ראשון כדי שלא יגיעו לידי חילול שבת".

לסיום בירך הרב שזכות התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א תגן על עם ישראל"1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות