מעבר לאתר המותאם

  יושבים על הגדר: קריסה במכירת הדירות בערים החרדיות

  שלום בידרמן 11 Comment on יושבים על הגדר: קריסה במכירת הדירות בערים החרדיות

  מחירי הדירות לא יורדים – למרות הבטחותיו של שר האוצר משה כחלון, והעם בישראל מעדיף להמתין עם קניית דירות • רק 52 אלף התחלות בניה ב-2016 • ומה קורה במגזר החרדי ובערים החרדיות?

  מודיעין עילית צילום: יעקב נחומי, פלאש 90
  22:12
  02.12.21
  איתי גדסי No Comments on בממשלה הוחלט: קנסות לנוחתים שלא יבצעו בדיקה שנייה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  על פי נתונים של רשות המיסים, שהתפרסמו ב'המודיע', כמעט ולא נמכרו דירות בחודשים האחרונים בערים: בני ברק, בית שמש, ביתר עילית ואלעד, מלבד עיר אחת – מודיעין עילית, שם העסקים כרגיל.

  על פי הנתונים עולה, כי בחודש פברואר האחרון בוצעה רק עסקה אחת בעיר ביתר. מנגד, בחודש ינואר, בוצעו 15 עסקאות בעיר. בהשוואה לחודש ינואר בשנה שעברה – מספר הרכישות עמד על 49, ובפברואר הוא עמד על 39 עסקאות.

  ומה קורה בעיר בית שמש? גם שם יש ירידה דרמטית מהשנה שעברה. בחודש ינואר 2016 נחתמו 144 חוזים בעיר, ו -143 בחודש שלאחריו – מנגד, השנה – בחודש ינואר מספר העסקאות עמד על 59 בלבד ואילו בפברואר – דווח עד כה על 15 עסקאות, מה שמעיד כי יותר ויותר אנשים חוששים מלבצע עסקאות נדל"ן בערים החרדיות, בתקופה האחרונה.

  גם בעיר אלעד חלה ירידה משמעותית בקניית דירות – ביחס לשנה שעברה. על פי נתוני רשות המיסים שהתפרסמו ב'המודיע', בחודש ינואר בשנה שעברה נרשמו 32 עסקאות ובחודש שלאחריו 38 עסקאות, מנגד, השנה בינואר נרשמו רק 17 עסקאות כשבפברואר דווח עד כה רק על 7 עסקאות נדל"ן שנחתמו.

  בעיר התורה והחסידות בני ברק – נסגרו בשנה שעבר בחודשים ינואר ופברואר יותר מ – 150 עסקאות, מנגד, בחודש ינואר השנה – נסגרו רק 73 עסקאות ובחודש פברואר האחרון דווח עד כה על 28 עסקאות בלבד, ירידה משמעותית בהחלט מהשנה שעברה.

  כאמור, רק במודיעין עילית העסקים כרגיל ולא נרשמה ירידה ברכישת דירות. על פי נתוני רשות המיסים, בחודש ינואר בשנה שעברה נסגרו 45 עסקאות ובחודש שלאחריו 49, והנה גם השנה, בחודש ינואר נסגרו 46 עסקאות ופברואר דווח עד כה על 22 עסקאות.

  רק 52 אלף התחלות בנייה ב-2016

  השבוע דווח כי במהלך שנת 2016 התבצעו 52 אלף התחלותץ בניה שזה הרגה יותר ממה שהיה בעבר אולם נמוך יותר מההבטחות.

  שמאי מקרקעין ארז כהן אמר בתגובה כי "מטרידה במיוחד העובדה שהשנה היו רק 52 אלף התחלות בנייה,זאת למרות המאמצים האדירים של הממשלה. המספר הנמוך מאוד מחייב "שינוי דיסקט" וזה אומר: לבטל לאלתר את מחיר למשתכן ולעבור לסיוע דיפרנציאלי,לקדם התחדשות עירונית כוללת ולסייע לעיריות ורשויות מקומיות במרכז הארץ,היכן שיש ביקוש אדיר לקדם תב"עות גדולות למגורים. ללא פעולות אלה,תקרת הזכוכית של 50-60 אלף התחלות בנייה לשנה לא תישבר."  11 תגובות

  מיין תגובות
  1. 11

   השם ישמור ויציל
   אותנו מי כל מפריחי היונים והשמועות ורק שילשום כבר חשנו אייך הכול כבר התחיל להסתדר וכבר בשניה הקרובה הציבור כבר יהיה אחרי מצוקת הדיור כשכולם יקבלו מפתחות בעיר החלומית (תרתי משמע) שפיר (אגב הצליל מזכיר לי את חריש ז"ל)
   שהרי בענף גרזן אכזר אתם משלים את הציבור בדמיונות שווא
   שהרי אותו האברך שהתחתן אתמול אומר לעצמו מדוע שהרחיק לנדוד למקומות מרוחקים כמו לעמנואל הר יונה או לעפולה והרי או-תותו
   יש לי דירת פאר במרכז בחינם אין כסף
   מדוע שלא הרשים להגרלות והמתין כמה שנים מלבנות את דירתי והרי זה לא בל תשחית על הגרלה שהרי ואולי אזכה להיות הזוכה המאושר
   עצוב עצוב עצוב מאוד ומארסייך ומחריביך מימך יצאו

   1. מה אתה מבלבל ת'מוח? אני אברך שהתחתן לפני שנה והמתין לזכיה בהגרלה והנה השבוע זכיתי ב"ה ואני ממתין לדירה משלי…בעזרת השם תהיה לי גם, וזה דרך התוכנית "מחיר למשכן" שאגב אני שומע על יותר ויותר חברים ואנשים שזוכים וקונים דירות, לדעתי זה פתרון מצוין למחוסרי הדירות בפרט בציבור החרדי!!!! (ואגב אומרים "הינף גרזן" ולא ענף…)

    1. טוב אתה באמת ניראה צעיר
     אם רק תועיל בטובך לינקוט במספרים כמה נירשמים זכיאם נירשמו וכמה הרויחו
     (שהם לא כוללים כמובן את הלא זכאים או את הלא נירשמים)
     ואולי אתה יודע כמה חתונות היו בציבור החרדי בחודש האחרון
     הודה לך על כך

     1. דבר אחד בטוח שכל הסיפור של מחיר למשתכן עוזר בגלל כשיש דירה שנמכר בפחות מ800 אלף ש"ח בבית שמש אף אחד לא ישלם על אותו דירה מיליון 200

      1. עדיין לא הבנת
       שוב
       אנשים לא קונים/בונים דירות רק בגלל שאולי יזכו ב"הגרלות לדירה במרכז" מה שעורס לפריפריה
       והנזק הוא עצום לאין ערוך
       כי אותם דירות היו בונים בכל מקרה שהרילא ידוע על מחסור בביקוש
       אבל אותם דירות/ערים חרדיות בפריפריה ממשיכות להמתין לעלית המחירים……………………………………………………………………………………………………………

       משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  2. 10

   "כאמור, רק במודיעין עילית העסקים כרגיל ולא נרשמה ירידה ברכישת דירות"
   אז מה הקשר לתמונת הכתבה??

  3. 9

   לא הבנתי מדוע שהיה עלית מחירים לפריפריה

  4. 8

   לא הבנת
   אני יסביר שארי מה גרם מחיר למשתכן שעוד יותר אנשים ישבו על הגדר וימתינו לדירה במרכז וגם דחק את רגלי האשירים מליקנות/לבנות דירות חדשות מה שרק מגביר את התחרות על דירות יד שניה באזורים החרדיים המוכרים
   מה שיקרא בפעול זה היה באזה שהוא שלב היה פיצוץ בועת "מחיר למשתכן" כשעל קו אחזית היה הרבה יותר אנשים המשוועים לדירה משלהם
   מה שמגביר את הסיכיחו לעלית מחרים אפילו דרמטית לצערינו

  5. 7

   גם במודיעין עילית יש קפאון מוחלט בדירות יד שניה, כאשר מתחילת השנה נמכרו דירות בודדות יד שניה, וכמעט כל הדירות שנמכרו הינם של חברת קרית ספר שאחרי כמה שנים שחררה לשיווק מתחם ענק, מכירה זו משקפת ביקוש כבוש של מי שלא הסכים לקנות בקבוצות רכישה עד היום.