מעבר לאתר המותאם
"שוב פעם צבעת את הבית לבד?": טיפים למתחילים

אתי קצבורג No Comments on "שוב פעם צבעת את הבית לבד?": טיפים למתחילים

בהתחלה זה נראה משימה מורכבת מדי אך ככל שיורדים לפרטים מבינים שזה קל רק צריך להצמד לכללים • צובעים את הבית בחמישה שלבים פשוטים • בית חדש לחג

צביעת קירות 1
סביר להניח שהתוצאה הסופית של הגוון שבחרתם על הקיר בביתכם, לא תראה בדיוק כמו במניפה או בקטלוג הצבעים. לכן, בטרם תתחילו לצבוע את קירות החדר כדאי קודם לנסות מקטע קטן של צבע, ולבחון את התוצאה המתקבלת וכמה היא מתאימה לחדר לדעתכם.

כל מי שנכנס לדירה חדשה או סתם רצה לגוון ולרענן את החדר יודע שהרעיון של צביעת קיר באופן עצמאי יכול להיות לפעמים מאיים, שלא לדבר על כך שאם אתם לא אנשי מקצוע, ודאי אתם תוהים איך בכלל צובעים קיר בצורה נכונה?

ובכן, פעולת הצביעה יכולה להיות פשוטה וקלה – כל מה שעליכם לעשות זה ליישם את חמשת השלבים עליהם נדבר מיד, וגם אתם תראו כמה זה פשוט כדי לקבל תוצאות מעולות.

שימו לב, יש חשיבות לרצף הצעדים! שמירה על סדר הצעדים היא המפתח לצביעת קירות קלה ופשוטה.

טיפ ראשון: לא בטוחים מאיפה מתחילים את תהליך צביעת הקירות?  כדאי להתחיל עם התקרה הראשונה ולאחר מכן לצבוע את הקירות.

אז איך צובעים קיר??? קודם כל מכינים את השטח.

עוד לפני שנתחיל בתהליך צביעת קירות הבית, מומלץ לנקוט במספר צעדים בכדי להכין את החדר לפני:

1. לפרוס ניילון או גליל קרטון על הרצפה בכדי שהצבע שנשפך לא ילכלך את הרצפה.
2. להזיז את הרהיטים ולכסות אותם היטב.
3. לעטוף לכסות במסקנטייפ את המשקופים, את השקעים והמפסקים של הטלפון והחשמל או לחלופין להסירם מהקיר.

שלב 1 – ניקיון התקרה והקירות שמועמדים לחידוש

למרות שלא תמיד אנחנו יכולים להבחין בזה, קירות הבית שלנו למעשה מלאים לכלוך ואבק. אם לא ננקה אותם בטרם מתחילים לצבוע, במהלך צביעת הקיר מחדש הצבע הטרי יתערבב איתם ויפגע בנראות ובמרקם של הצבע.

לכן השלב הראשון באיך לצבוע קיר בצורה נכונה יהיה לנקות את הקירות: להסיר את האבק, לכלוך, כתמי שומן וכיו"ב. הדרך הפשוטה והקלה ביותר לעשות זאת היא על ידי מטלית לחה שמעבירים בעדינות על הקיר.

חשוב לשים לב לא להרטיב את הקירות יתר על המידה כי אז הקיר יצבור לחות ורטיבות ולצבע החדש יהיה קשה יותר להקשר, ובנוסף הרטיבות עלולה לגרום בהמשך לעובש.

צביעת קירות 3

שלב 2 – להתחיל לצבוע מהקצוות

סביר להניח שהתוצאה הסופית של הגוון שבחרתם על הקיר בביתכם, לא תראה בדיוק כמו במניפה או בקטלוג הצבעים. לכן, בטרם תתחילו לצבוע את קירות החדר כדאי קודם לנסות מקטע קטן של צבע, ולבחון את התוצאה המתקבלת וכמה היא מתאימה לחדר לדעתכם.

איך עושים זאת? מומלץ לצבוע על פינה מוסתרת בקיר או על משטח קרטון גדול מספיק שיאפשר לכם לראות את השפעת הצבע והגוון הסופי שלו לאחר הייבוש. אם החלטתם לעשות את ניסוי הגוון על הקיר עצמו,

כדאי לעשות את היישום של הדוגמא במידות של מטר וחצי על מטר מהתקרה ומטה – זו הדרך הטובה ביותר לראות איך הגוון יהיה על הקיר.

מלבד גוון הצבע, כדי לקבל את התוצאה הסופית הרצויה, חשוב לבחור גם את סוג הצבע המתאים. בכדי שזה, יהיה תואם למראה העיצוב כולו. לצבעים השונים תכונות שונות והם הרבה יותר מסתם גוון.

כך למשל: ישנם סוגים של צבעים שהם רחיצים, צבעים מבריקים או צבעים בעלי מרקם מיוחד. זכרו כי לצבע יש כוח רב והוא יכול להשפיע במהירות ובהינף הרולר על אופי החדר ועל האווירה שתשרור בו.

לאחר שווידאתם שיש ברשותכם את סוג הצבע המתאים, והגוון המתאים הגיע הזמן להתחיל לצבוע את החדר:

אז איך מתחילים לצבוע את הקיר? הנקודה הכי מומלצת להתחלת הצביעה היא בפינת החדר. בחרתם פינה? מצוין, כעת צבעו את המסגרת של הקיר בזהירות. בשלב מאוחר יותר, אנו נצבע את המשטחים שתחמנו.

שלב 3 – צביעת התקרה עם הרולר

לפני שתתחילו את צביעת התקרה, הסירו עודפי צבע מהרולר על ידי כך שתגלגלו אותו לאט קדימה ואחורה על החלק המיועד לכך במגש הצבע. התחילו לצבוע סמוך לפינת החדר, כך שהצבע הישן יתמזג עם הצבע החדש.

איך צובעים את התקרה בצורה נכונה וללא מאמץ? טיפ חשוב בצביעת התקרה היא לצבוע אותה לרוחב, ולא לאורך. בכדי למנוע מאמץ בצוואר ובגב שלכם, וודאו שהגלגל של הרולר נע בתנועה אחת מול גופכם ולא נמצא קדימה אליו (דבר שבהכרח יכריח אתכם לרכון קדימה בצורה לא טבעית).

צביעת קירות הבית - 4

שלב 4 – מהתקרה עוברים לצבוע את הקירות

ברגע שהתקרה שלכם התייבשה, חיזרו לפינה שבה התחלתם לצבוע. השתמשו במברשת עדינה בכדי לצבוע את החיבור שבין הקיר לתקרה. לאחר מכן עברו לצבוע מסביב לחלונות, לפנלים ולדלת הכניסה לחדר. אחרי שתחמתם את האזורים הבעייתיים, התחילו למלא אותם ומסביבם, ולצבוע את הקיר.

בכדי לצבוע את הקיר בצורה הכי יעילה, מומלץ לחלק את הקיר למקטעים של מטר על מטר, אותם תצבעו בתבנית של W. נסו לבצע את צביעת הקיר במקטע, מבלי להרים את הרולר עד להשלמתו. כדי לקבל תוצאה משביעת רצון, חשוב מאוד לצבוע קיר אחד כל פעם.

טיפ  בעבודה עם רולר, אל תתנו לרולר להסתובב בסוף הצביעה באופן חפשי – זה יכול ללכלך מאוד את החדר, משום שעלולות להצטבר שאריות צבע על הרולר שפשוט יטפטפו ברגע שמשתמשים בו באופן לא מבוקר.

צביעת קירות 2

שלב 5 – צביעת קירות במקומות הבעייתיים

לאחר צביעת הקירות העיקרית, כעת זה הזמן לצבוע את האזורים והמקומות הבעייתיים שדורשים צביעה עדינה במברשת ולא ברולר – אלו המקומות שקרובים לחלונות, לפנלים ולדלת.

כיצד עושים זאת נכון? את הצביעה יש לעשות מלמעלה למטה – לדוגמא יש לצבוע קודם את החלק העליון של הדלת ולאחר מכן יש להתקדם מטה. חשוב מאוד לא לצבוע את המקומות הנ"ל כאשר הצבע על הקירות עדיין לח, שכן אם נחכה לייבוש מוחלט יראו את החיבורים ויהיה לנו קל יותר לעבוד על האזורים הבעיתיים ולצבוע אותם כיאות.

להשלים את צביעת קירות הבית עם טאצ' עיצובי

את צביעת קירות הבית מומלץ לשלב עם תהליך של עיצוב הבית או לכל הפחות עם אלמנטים מתחום ההום סטיילינג. המשמעות של הום סטיילינג זה האקסוסריז השונים אשר אמורים להתלוות לשינויים הפיזיים שעשיתם.

הום סטיילינג יעסוק בתאורה, בחפצי הנוי השונים, בריהוט, בטקסטיל, בווילונות ובכל האלמנטים שאמורים לתת לקירות שצבעתם את הטאצ' העיצובי המשלים.

הטיפים והתמונות באדיבות טמבור0 תגובות