מעבר לאתר המותאם

אימה בעולם הכלבים בנהריה: מי יגבר על כלבי הפיטבול המפחידים

אבי יעקב 3 Comment on אימה בעולם הכלבים בנהריה: מי יגבר על כלבי הפיטבול המפחידים

"לא מדובר באירוע חריג של תאונה מצערת כי אם בהתנהלות שגרתית של בעלי הכלבים התוקפים, אשר איפשרו להם לשוטט באופן חופשי בבניין כבדרך קבע, ללא רצועה או זמם בניגוד לחוק, ולהלך אימים על השכנים ועל חיות המחמד שלהם

כלבים
: Tomer Neuberg/Flash90

יציאה שגרתית של בעלי כלב מסוג יורקשייר לטיול לילי בנהריה, הסתיימה במותו האכזרי של הכלב, לאחר ששני כלבי פיטבול, שבעליהם מתגוררים באותו בניין – תקפו אותו בפראות.

עוה"ד סיון זבולון-נוה, העוסקת בזכויות בעלי חיים, ומייצגת את בעלי הכלב המותקף, טוענת כי מרשה ניסה להפריד בין הכלבים אך ללא הצלחה – ובתוך רגעים ספורים ממועד התקיפה תלשו הפיטבולים התוקפים את רגלו של כלבו, ופצעו את הכלב קשה באיזור צווארו ומפרקתו. כך נפטר הכלב המדמם בזרועות בעליו ולעיני בני משפחתו – אשר מיהרו להגיש תלונה למשטרה נגד שכניהם.

לאחר קבורת הכלב פנתה המשפחה גם לווטרינר הרשותי של העירייה, וזה שלל מבעלי הכלבים התוקפים וממשפחתם את הזכות להחזיק בכלבים ואלו הועברו לבעלים חדשים.

לטענת עוה"ד, רק כשנה קודם לכן תקפו כלבי הפיטבול הללו כלב אחר, וקרעו את אוזנו.

בתביעה שהגישה המשפחה נגד בעלי הכלבים התוקפים, ואשר הוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות בקריות – נטען לרשלנות פושעת של מחזיקי הכלב.

"לא מדובר באירוע חריג של תאונה מצערת כי אם בהתנהלות שגרתית של בעלי הכלבים התוקפים, אשר איפשרו להם לשוטט באופן חופשי בבניין כבדרך קבע, ללא רצועה או זמם בניגוד לחוק, ולהלך אימים על השכנים ועל חיות המחמד שלהם".

עוד צוין בתביעה, כי מאז האירוע בני המשפחה ובפרט אם המשפחה, מתקשה להירדם ולחזור לשגרת יומה. בסמוך לאירוע מצב רוחה היה ירוד והיא שקעה בדכדוך, לאחר שהיתה עדה לזעקות בנה ולמראות הקשים.

"מכיוון שבתי המשפט בארץ החלו לפסוק הוצאות לא-ממוניות ריאליות, בגין עוגמת נפש לבעלי חיות מחמד שניזוקו" אומרת עוה"ד, "החליטה המשפחה להגיש תביעה נגד שכניהם, בגין נזקים ממוניים ולא ממוניים, בסך כולל של 31,550 שקלים".

עקב נסיבות אישיות קשות של הנתבעים לרבות: מות אבי המשפחה וחובות – הסכימו הצדדים להצעת בית המשפט, שקיבלה תוקף של פסק דין, לפיה הנתבעים יפצו את משפחת הקורבן ב-12,000 שקלים, ויתרמו 2,000 שקלים נוספים ל"צער בעלי חיים".3 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות