מעבר לאתר המותאם

"22 שנה על הכביש, מרגיש כמו חדש" • הנ נחים שוברים שתיקה

אתי קצבורג No Comments on "22 שנה על הכביש, מרגיש כמו חדש" • הנ נחים שוברים שתיקה

כשהם מגיעים לסביבה ברגע אחד הכל מתחיל לחגוג • הילדים כבר מחכים לוואן הענק הזה שכורע ליפול מעומס הסטיקרים ומרעש המקצבים • האוטו של הנחמנים • איך זה מרגיש מבפנים ומאיפה שואבים את האנרגיה המתפרצת? • ראיון עם תיקונים

"לפני כ200 שנה כשרצו לגייס ילדים יהודיים לצבא הרוסי ר' נחמן רקד עד כלות בשמחה ואושר כשהוא אומר ומאמין שע"י הריקוד ומחיאת כף יומתקו כל הדינים. וכך הוא כותב ובזה אנחנו מאמינים וחיים את זה עד היום כל יום שעה שעה".

בדיחה עממית מספרת על קניבל שחזר הביתה עם 'נחמנים' ואמר לאשתו הבאתי לך ארוחת צהריים 'מוקפצים'.

ערב פורים בשכונות השונות מסתובב ואן ענק מכוסה מדבקות של שמחה אור ואמונה, וילדים צורחים מאושר ברחובות 'הנחמנים הגיעו'.

ערב פורים יצאנו לשוחח עם אותם חסידי ברסלב מרגשים שאין להם בעולמם אלא שמחת עם ישראל. ביקשנו לדעת הכל על השמחה, על האורות, על ההשראה על הריקודים. ועל האנרגיות שבדיוק כמו סוללת אנרג'ייזר לא נגמרות לעולם.

התחלה

אורי חסיד ברסלב מצפת מספר " זוכר שיצאנו עם הואן הראשון לרחובות בשביל לעשות הפצה , אנשים ראו חבר'ה דתיים רוקדים, מוזיקה, בלאגן אמרו לנו אתם על סמים מה קורה? המשיח כבר פה? זה היה נראה הזוי לגמריי.. היום כבר מחכים לנו יודעים שאנחנו מגיעים."

ר' נחמן מאומן ממנו מגיע בעצם השראת הריקוד?

"לפני כ200 שנה כשרצו לגייס ילדים יהודיים לצבא הרוסי ר' נחמן רקד עד כלות בשמחה ואושר כשהוא אומר ומאמין שע"י הריקוד ומחיאת כף יומתקו כל הדינים. וכך הוא כותב ובזה אנחנו מאמינים וחיים את זה עד היום כל יום שעה שעה".

וסבא ישראל המשיך את דרכו..

"הסבא ישראל בגיל 100 ביקש שהוא רוצה לעשות רשיון על משאית, פשוט ככה, כשנשאל מדוע הוא טען שרוצה להגיע עם המשאית לטפס עליה ברחובות העיר ולצעוק ולהודיע לכל העולם על תורתו של ר' נחמן.

הוא היה אבי הצחוק הכל הוא לקח בהומור וכשנתבקש ע"י הרופא לא לאכול מאכלים שלא בריאים לו הוא אכל רק שהרופא לא ראה…"

ומה אנשים לא חושבים שאתם משוגעים ומאיפה , מאיפה האנרגיות????

רענן מצפת :" המוטו שלנו שעדיף משוגע שמח מנורמלי עצוב, כשאני רוקד אני מרגיש הכי טוב בעולם, אני חש בעולם אחר, וכח האור והאמונה ותורתו של ר' נחמן משמשים לי דלק אמיתי."

ויש גם סיפורים

אורי:"יום אחד הצטרף לרכב עתונאי שבא לסקר, לאן יוצאים הוא שאל ואנחנו ענינו זאת השאלה שאנחנו שואלים כל פעם לאן יוצאים, איפה אפשר לשמח היום את עם ישראל.

לגמרי במקרה הגענו ליד הדולפינריום בתל אביב וממש בסמוך לאנדרטה של חללי הפיגוע גילינו משהו מעניין שענה בין השאר על שאלותיו של העתונאי על מצבת הזכרון נכתב חקוק באבן "לא נפסיק לרקוד" וזה אמר הכל".

רענן מספר:
"יום אחד עשינו סיבוב בקרית גת, הסתובבנו עם רכב, בלאגן, מוזיקה טובה, ותיקון הכללי למכירה ואפס יחס מהתושבים זה היה מבאס לאללה, חשבנו שלא באנו בטוב והפרענו למנומנמי קרית גת ואז בערב הסתובבנו בין הבתים למכור ספרים, ובמשפחה אחת קפצו עלינו באושר ואמרו לנו כמה טוב עשינו היום ששרנו ורקדנו ברחובות, זה אפקט הפרפר וזה היה מפתיע ומרגש."

אז כל יום הוא פורים, ומה עם קמים יום אחד בעצב, מי מרקיד את תל אביב?

" השמחה הגדולה ביותר צומחת מתוך העצב, כשבנאדם צריך להכריח את עצמו לשמוח, ר' ישראל לימד אותנו להתגלגל מצחוק הוא היה מדמה סטארטר של מכונית לפני הפעלת המנוע, וכך לצד הצחוק והשמחה הוא חי את חייו והדביק את כולם בזה."

אז זה לא אקסלים או אלכוהול זה טבעי האנרגיות האלה?

הכח של האמונה והאור שבוקע מהתורה משפיעים על הכוחות זה הדלק.

ויש מטרה אחת ויחידה

רק לשמח את עם ישראל לעלות עוד ועוד חיוכים על השפתיים, לרפא נשמות ולהביא אור של הצדיק בכל בית ובית. כל יום שיומתקו הדינים, בקיצור שבכל יום יהיה פורים..

פתאום יש רעשים בקו, רעש של טרנסים של שירים על אהבת אלוקים על געגועים לאומן, ואני חשה אחת מצוות הואן, אני עוצמת עיניים ומתמכרת לאמונה הפשוטה, שהכל רק בשמחה, הכל ממנו יתברך וזה עובד לי, עובד.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>