מעבר לאתר המותאם

סערת המסים בקיבוצים • "איפה השוויון בנטל? אנחנו הפרזיטים?"

עמית דניאל 2 Comment on סערת המסים בקיבוצים • "איפה השוויון בנטל? אנחנו הפרזיטים?"

הרב משה בן לולו בתכנית "הפוך על הפוך" הציג נתונים ביחס לתשלום המסים בקיבוצים ועל השינוי שמנסים לעשות בעניין • מאזינים רבים עלו לשידור והגיבו • קצין צה"ל בגמלאות "כשאני הולך לעבוד, מורידים לי 23% מס. למה?"

קיבוץ | אילוסטרציה
קיבוץ | אילוסטרציה
הקיבוצים לא עזרו לפריפריה אף פעם רק לקחו אותם כעובדים. תושבים רבים מבית שאן היו יורדים לקיבוצים לעבוד ואחד מהעובדים האלה במקרה היתה אמא שלי

היום, תכניתו של הרב משה בן לולו – "הפוך על הפוך" – עסקה בנושא שהועלה בימים האחרונים במסדרונות הכנסת. מסתבר שהקיבוצים שלמו מס בצורה אחרת מכלל אזרחי המדינה ובצורה שמיטיבה עמם בצורה מרחיקת לכת ביחס לשאר האזרחים. ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הכניס את התיקון להסדר הזה לחוק ההסדרים וכעת נותר להיווכח האם זה אכן יעבור כחלק מחוק ההסדרים. בעקבות דברי הרב משה בן לולו בפתח התכנית והנתונים שהציג הכתב הכלכלי, צבי טסלר, עלו מאזינים רבים שסיפרו על המס שהם משלמים ועל תחושתם בעקבות המידע הזה.

מאזין בשם בני אמר בשידור "אנחנו חיינו בקיבוצים, עלינו עם עליית הנוער והקמנו שני קיבוצים ומאז סוף שנות ה-60, אז הגיעו המתנדבים, הקיבוצניקים כלל לא עבדו. אני הייתי בנתיב הל"ה וברמת רחל, בקיבות אחר בו התנדבתי היו שני משפחות אורגניות בסך הכל שגרו בכלל בארה"ב. זה פעל ממש כמו מפעל" אמר והוסיף שלדעתו "הקיבוצים גמרו את תפקידם ההיסטורי בשנות ה-70. אני ממקימי הגלבוע ויטבת. לא באנו בטענות. הקיבוצים לא עזרו לפריפריה אף פעם רק לקחו אותם כעובדים. תושבים רבים מבית שאן היו יורדים לקיבוצים לעבוד ואחד מהעובדים האלה במקרה היתה אמא שלי".

שרה (שם בדוי), עלתה לשידור ואמרה "אני אשה פשוטה אבל רק רציתי לומר, עד עכשיו דברו עלינו שאנחנו הפרזיטים, החרדים, לא משלמים מסים, לא משתתפים והנה פתאום מגלים את הפרצוף האמיתי. איפה השוויון בנטל? אנחנו, הציבור החרדי, צריכים לזעוק שאין שוויון בנטל".

אהרן, מאזין נוסף שעלה לשידור, אמר "אני קצין צה"ל בגמלאות. הקיבוצניקים קיבלו קרקעות לתושבים שלהם והיום אני כשאני הולך לעבוד, מורידים לי 23% מס. למה? האם המדינה מענישה אותי בגלל שהגנתי על המדינה 25 שנה? איפה הצדק?" שאל בכאב.

האזינו לתכנית המלאה:2 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    באמת לא יאומן איך הפריזיטים מהקיבוצים ניהלו את המדינה ולא היססו להאשים אותנו החרדים כמה אנחנו כביכול פרזיטים. סוף האמת להתגלות. בושה שהמדינה נתנה לזה גיבוי שבעים שנה.