מעבר לאתר המותאם

מקיימים את מצוות היום ובונים סוכה – בזהירות

חדשות קול חי No Comments on מקיימים את מצוות היום ובונים סוכה – בזהירות

ערב חג הסוכות, וכולם עסוקים בבניית הסוכות, בהצבת הדפנות והסכך. בחוצות הערים החלו המונים להקים את סוכותיהם מיד לאחר צאת יום הכיפורים, כדי לקיים את הנאמר לצאת "מחיל אל חיל".

בכל שנה נקראים ארגוני ההצלה לעשרות מקרי פציעה או חבלה כתוצאה מבניית הסוכות. הסכנה גבוהה במיוחד בסוכות הנבנות על מרפסות הבתים, שם יש לשמור על משנה זהירות בעת הבנייה.

מרפסת סוכה בירושלים (צילום: יוסי ברויער)

בארגוני ההצלה 'הצלה גוש דן', 'איחוד הצלה' ובמגן דוד אדום קוראים לציבור לנהוג במשנה זהירות בבניית סוכות, ומציינים שבשנה שעברה טופלו כמה בני אדם במקרים שונים, אחרי שנפצעו כתוצאה מנפילה מגובה בעת העיסוק במצוות סוכה, בנוסף טופלו גם פעוטות וילדים שנפגעו מנעצים ומסמרים שנותרו בסביבת הסוכה מתהליך בנייתה.

בשירותי הכבאות וההצלה מזהירים מפני סכנה של שריפת סוכות כתוצאה מנרות דולקים שהושארו ללא השגחה, ובשל כך ממליצים בשירותי כיבוי האש לציבור להקים  את הסוכות על משטח ישר, ולא להדליק נרות בתוך סוכות, במיוחד באלה העשויות מלוחות עץ.

גם מערכת החשמל בסוכה עלולה לגרום לדליקות ולסכנת התחשמלות, ולכן יש לוודא כי החשמל בסוכה מקובע היטב, מוגן מחדירת מים ורחוק מהישג ידם של ילדים.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>