מעבר לאתר המותאם

חוקר טורקי הגיע לישראל מודה: "טורקיה מדינת טרור"

יוסי שבתאי No Comments on חוקר טורקי הגיע לישראל מודה: "טורקיה מדינת טרור"

חוקר טורקי בכיר התארח בכנס המודיעין והיחידות המיוחדות שהתקיים בארץ : "טורקיה חשופה להשפעות השליליות של ארגוני הטרור" • מתאם הלוחמה בטרור של האיחוד האירופי: " לישראל תרומה חשובה ביותר בתחום הטכנולוגיות המתקדמות"

מפגין מחזיק בדגל טורקי
מפגין מחזיק בדגל טורקי צילום: בד רחים כתיב, פלאש 90
דקרקוב סבור כי כרגע אין עוד תופעות של טרור סייבר, אך אמר כי לא יתפלא אם בעתיד נחזה תופעות של טרור סייבר: "מישהו שינסה למשל לכבות את החשמל בארץ או באזור מסוים". לדבריו: "יש לישראל תרומה חשובה ביותר בתחום הטכנולוגיות המתקדמות".

"סקרים בטורקיה מראים כי בין 4 ל-8 אחוזים מתושבי המדינה הם אוהדי דאעש, טורקיה חשופה להשפעות השליליות של ארגוני הטרור. 2,750 מוסלמים סלפים עברו דרך טורקיה בדרכם לסוריה ועיראק, קרוב ל-800 הצטרפו לדאעש".

את הנתונים הללו מציג ד"ר אחמט קאסים האן, חוקר בכיר באוניברסיטת איסטנבול, שהתארח בכנס המודיעין והיחידות המיוחדות שהתקיים במרכז הירידים בתל אביב. הרצאתו נעשתה לפני שהשלטון במדינתו הודיע על השעייתם של 1,500 אנשי חינוך באוניברסיטות.

לדבריו, "רוב התומכים והאוהדים של דאעש בטורקיה מגיעים ממרכז אנטוליה ולא ממזרח ודרום המדינה. מרכז אנטוליה הוא אזור של תושבים שמרנים ומוקד הפוליטיקה האסלאמית במדינה".

מתאם הלוחמה בטרור של האיחוד האירופי מאז 2007, ג'יל דקרקוב הגיע גם הוא לכנס ואמר: "יותר מ-5,000 אירופים יצאו להילחם בשורות דאעש בסוריה ועיראק. עתה, כאשר התשתית הפיסית של דאעש נמצאת בתהליך של התמוטטות, יתכן מאוד שנראה יותר ויותר אירופים כאלה שיחזרו מהמזרח התיכון לאירופה, והם, שטופי מוח ורדיקליזציה, עלולים ליזום פיגועי טרור" .

דקרקוב סבור כי כרגע אין עוד תופעות של טרור סייבר, אך אמר כי לא יתפלא אם בעתיד נחזה תופעות של טרור סייבר: "מישהו שינסה למשל לכבות את החשמל בארץ או באזור מסוים". לדבריו: "יש לישראל תרומה חשובה ביותר בתחום הטכנולוגיות המתקדמות".

הכנס הבינלאומי למודיעין והיחידות מיוחדות מתקיים בפעם השנה השנייה בהשתתפות דוברים רבים מתחומי המודיעין הישראליים והבינלאומיים, שעוסקים בסוגיות הטרור העולמי, דאעש, אתגרי המודיעין החדשים במזה"ת והמציאות הקשה בסוריה. כמו כן, הוצגה בכנס תערוכת טכנולוגיות מתקדמות, מישראל והעולם, בתחומי איסוף המודיעין והמחקר, כוחות מיוחדים ומשימות מיוחדות. הכנס ביוזמת עמותת המל"מ (המרכז למורשת המודיעין) וישראל דיפנס, בשיתוף משרד ראש הממשלה ומטה לוט"ר.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>