מעבר לאתר המותאם

  תפנית בפרשת דומא: תיק חקירה מרכזי יסגר מחוסר אשמה

  נזכיר כי פורקוביץ, מצטיין נשיא בעת שירותו הצבאי ובעל משפחה נורמטיבי ללא עבר פלילי שעבד באותה התקופה כרכז נוער בכוכב השחר ובפרוייקט הרועה העברי המופעל מטעם משרד החינוך לטיפול בנוער הגבעות, נעצר במהלך שירות מילואים והיה עצור כ-12 ימים בידי השב"כ בחשד למעורבות בהצתה בכפר דומא
  שלום בידרמן No Comments on תפנית בפרשת דומא: תיק חקירה מרכזי יסגר מחוסר אשמה

  הפרקליטות הודיעה כי תיק החקירה כנגד רכז הנוער של כוכב השחר שנעצר בפרשת דומא יסגר מחוסר אשמה • עו"ד קידר: "המקרה הזה צריך להדיר שינה מעיני כל אזרחי המדינה"

  השריפה בדומא צילום: Miriam AlsterFLASH90
  נזכיר כי פורקוביץ, מצטיין נשיא בעת שירותו הצבאי ובעל משפחה נורמטיבי ללא עבר פלילי שעבד באותה התקופה כרכז נוער בכוכב השחר ובפרוייקט הרועה העברי המופעל מטעם משרד החינוך לטיפול בנוער הגבעות, נעצר במהלך שירות מילואים והיה עצור כ-12 ימים בידי השב"כ בחשד למעורבות בהצתה בכפר דומא
  15:11
  26.05.22
  נדב דוד No Comments on 60 שניות על "טשולנט" עם יצחק אייזיקוביץ' | האזינו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  חצי שנה לאחר שנעצר בידי השב"כ ונחקר במשך ימים ארוכים כאחרון המחבלים, אישרה הפרקליטות באופן רשמי – נתנאל פורקוביץ, רכז הנוער של כוכב השחר נעצר ללא סיבה ולא היה לו שום קשר לאירוע בכפר דומא.

  בתשובה לבקשת עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הודיעה בימים האחרונים עו"ד רחל אבישר אבלס מפרקליטות מחוז מרכז כי תיק החקירה נגדו בחשד למעורבות בהצתה בכפר דומא נסגר מחוסר אשמה.

  נזכיר כי פורקוביץ, מצטיין נשיא בעת שירותו הצבאי ובעל משפחה נורמטיבי ללא עבר פלילי שעבד באותה התקופה כרכז נוער בכוכב השחר ובפרוייקט הרועה העברי המופעל מטעם משרד החינוך לטיפול בנוער הגבעות, נעצר במהלך שירות מילואים והיה עצור כ-12 ימים בידי השב"כ בחשד למעורבות בהצתה בכפר דומא.

  בשב"כ טענו כי פורקוביץ מכר רכב לנער גבעות מגוש שילה אשר נחשד בהצתה, ונטען כי ידע על מעורבות הרכב והנער בהצתה. הכחשותיו של פורקוביץ, כמו גם עמדתו האישית המתנגדת באופן נחרץ ל"תג מחיר", לא עמדה לזכותו ובתי המשפט האריכו את מעצרו שוב ושוב כשהם מסתמכים על "חומר סודי" שלא הוצג בפני עורכי דינו.

  אם לא די בכך, בסופו של דבר נטען בכתב האישום שהוגש בפרשה כי מי שביצע את ההצתה הוא עמירם בן אוליאל וכי הוא ביצע אותה לבדו ברגל ולא באמצעות רכב. בשב"כ אף נאלצו להודות כי הנער שקנה את הרכב מפורקוביץ כלל לא קשור לאירוע בדומא והוא שוחרר לאחר 21 יום של חקירות קשות והפעלת אלימות נגדו בידי החוקרים.

  עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את פורקוביץ אמר בתגובה לסגירת התיק כי מדובר בהתנהלות חמורה ביותר של הרשויות. "עניינו של פורקוביץ צריך להדיר שינה מעיני האזרחים בכלל, ובפרט מתושבי יו"ש אשר יכולים בנסיבות הזויות למצוא את עצמם ככלי ביד היוצר, עצורים בתנאים קשים ללא עוול בכפם והכל כדי לשרת מטרות של חוקרי השב"כ אשר ידעו בצורה ברורה כי אין לו כל קשר או חשד לביצוע האירוע. מצער גם שבתי המשפט הלכו שבי אחר התנהלות זו ולא מצאו לנכון לקטוע אותה כבר בתחילתה".

  שמואל מידד (זנגי) מנכ"ל ארגון חוננו, שליווה את פורקוביץ ומשפחתו לאורך כל המעצר אמר בתגובה: "השאלה היא למה? למה המוסדות מתאכזרים לאחים שלהם, לחיילים ולאזרחים שלהם? והשאלה היותר גדולה היא מה נדרש מאיתנו הציבור? איך אנחנו אמורים לעצור את זה?".

  יש לציין את הדברים הקשים שאמר האחראי על החקירה בשב"כ המכונה "מיגל" לרב הישוב כוכב השחר אוהד קרקובר בעת שזה ניסה לפנות לשב"כ בבקשה שישחררו את פורקוביץ. איש השב"כ טען כי כוכב השחר, בו אגב התגורר במשך שנים רבות מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, הינו ישוב תומך טרור וכי "מי שיש לו גוזמבות הוא מחבל".  0 תגובות