מעבר לאתר המותאם

  סערה • ת"ת בבני ברק לתלמידיו: "אסור להתחפש לרב עובדיה יוסף"

  "אם תעבור בתלמודי התורה, תראה איזה תמונות יש על הקירות, החזון איש, הסטייפלר, זה הקו שלנו. ויש גם גדולי תורה ספרדים, כמו חכם יעקב עדס, וחכם עזרא עטיה. כי התלמידים גדלים בדרך מסוימת, ומה שהם רואים על הקירות זה מחלחל לראש"
  איתי גדסי וארי וידר | תמונת אילוסטרציה: איציק סודרי 22 Comment on סערה • ת"ת בבני ברק לתלמידיו: "אסור להתחפש לרב עובדיה יוסף"

  כך מכינים תינוקות של בית רבן למסיבת פורים: איסור מוחלט להתחפש למרן הגר"ע יוסף זצ"ל • גורמים בת"ת: "התלמידים גדלים בדרך מסוימת, ומה שהם רואים מחלחל לראש" • פניות 'קול חי' להנהלה נענו בטריקת טלפון

  צילום: איציק סודרי
  "אם תעבור בתלמודי התורה, תראה איזה תמונות יש על הקירות, החזון איש, הסטייפלר, זה הקו שלנו. ויש גם גדולי תורה ספרדים, כמו חכם יעקב עדס, וחכם עזרא עטיה. כי התלמידים גדלים בדרך מסוימת, ומה שהם רואים על הקירות זה מחלחל לראש"
  21:48
  18.01.22
  איתי גדסי No Comments on עשרות אלפי אזרחים יצאו למאות צמתים ברחבי הארץ למחאה נגד הממשלה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  תחפושות הילדים בפורים כבר מזמן אינן בגדר תחפושות פורימיות בלבד. התחפושת מסמלת בעיני המחנכים ערכים. כך חשפנו בשנה שעברה את האיסור בתלמודי תורה שונים להתחפש לחיילים, על רקע חוק הגיוס. אך האם יתכן כי בעיר התורה מחרימים את זכרו של מרן פוסק הדור זצ"ל?

  הורים בת"ת מרכזי בבני ברק המזוהה עם ה"מרביצי" – בני תורה ספרדים תלמידי הגאון הגדול הרב יהודה עדס, פנו לאתר 'קול חי', ובפיהם עדויות קשות. לדבריהם, תלמוד התורה (שמו שמור במערכת) אוסר על תלמידיו להתחפש בפורים לרב עובדיה יוסף.

  בבדיקה שערכנו עם הורים נוספים עולה כי אכן ישנה הוראה בתלמוד התורה שלא להתחפש לרב עובדיה יוסף, לצד איסור להתחפש לשוטר או חייל.

  גורם הנמנה על ה"מרביצי" מסביר ל"קול חי" כי מדובר בנושא רגיש. אך מציין שזה בדיוק כמו שבתלמוד תורה אשכנזי לא יתחפשו לרב עובדיה. לטענתו, לגיטימי והגיוני שלכל אחד יש דרך משלו, ורבנים משלו.

  "אם תעבור בתלמודי התורה, תראה איזה תמונות יש על הקירות: החזון איש, הסטייפלר, זה הקו שלנו. ויש גם גדולי תורה ספרדים, כמו חכם יעקב עדס, וחכם עזרא עטיה", הוא אומר, "התלמידים גדלים בדרך מסוימת, ומה שהם רואים על הקירות זה מחלחל לראש, והם יודעים מה הקו המנחה, מה הדרך".

  הגורם דחה בקלילות את טענות ההורים להחרמתו של פוסק הדור: "כל זה לא בא להוריד ולו במקצת מגדולתו של הרב עובדיה יוסף ח"ו. בדיוק כמו שבתלמוד תורה ספרדי לא יהיו תמונות של הרב שך, כי לכל אחד יש דרך ונתיב עליו הוא בונה את חינוך הילדים הגדלים בחממה".

  בפניות שערכנו למנהל הת"ת הוא סירב להגיב.  22 תגובות

  מיין תגובות
  1. 22

   חושבני שאין באמונה 2 דרכים והתורה היא אחת ולכך אין סיבה שעל רקע עדתי יאסרו דבר שהוא חלק מהערכים שלנו זה לא מוצדק בשום צורה גם אם זה לא הדרך שלך בהלכה

  2. 21

   האמת שכשקראתי בכתבה ת"ת המזוהה עם ה'מרביצי' קימטתי את מצחי בניסיון לזכור מאיפה מוכר לי השם הזה…… וכשנזכרתי הצחיק אותי שעורכים כתבה על כת שנכחדה כבר מזממממממממממן.

  3. 20

   גועל נפש של תלמוד תורה בימקום שליכו בדרכו של מנהיג הדור בוחרים לירעות בישדות זרים….בושה

  4. 19

   גועל נפש של תלמוד תורה שיברחו מישם…

  5. 18

   בושה חרפה וכלימה
   מסליד ומעשה מכוער
   וזה מנהל ת"ת?!
   פני הדור כפני הגרב

  6. 17

   לעניות דעתי לאסור להתחפש לאחד מגדולי הדור רק משום שהוא שונה זה אנטי חינוכי ממדרגה ראשונה,
   ילד אמור לדעת לשאוף לגדול כמו גדולי הדור
   והלוואי שהבנים שלי יגדלו כמו גדול הדור ולא משנה לי איזה סוג,

  7. 16

   גועל נפש..זו הסיבה שהמשיח עדין לא הגיע..וזו הסיבה לפיגועים..וזו הסיבה לתאונה של קו 402..וזו סיבת הסיבות לכל הצרות..במקום להשכין שלום ואהבת ישראל משרים שנאה..פשוט חילול ה' עצום!!!!!!

  8. 15

   בושה וחרפה שזה מה שקורה בציבור שלנו!
   צריך לסגור את התלמוד תורה הזה!!!
   אם הילדים לא ילכו לאורו של מרן אז לאורו של מי הם ילכו?????
   לאורו של מנוול שמנהל תלמוד תורה???
   רשועים ארורים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. 14

   אני כחסיד של מרן מאור ישראל זצוק"ל דוקא כן מבין את הדרך של אותו החידר.
   יש להם דרך מסוימת שמוכיחה את עצמה ולכן אותם הורים רודפים אחרי החידר הזה.
   מרן מסמל דרך שונה ואין לנו מה להיתמם בנושא הזה.
   מי שלא מתאים לו יכל מההתחלה לשלוח לת"ת של רשת החינוך, ולא להתלקק בהתחלה ואחר כך להתבכיין.

  10. 13

   גועל נפש """"""""מרביצי"""""" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח כול הספרדים שמתיפיים סירחון

  11. 12

   קול חי האתר הארור, תמשיכו ללבות שנאה ואת הילדים שלכם תחפשו לרמטכ"ל או לביב שר"י.

  12. 11

   המשוכנזים יותר גרועים משכנזים וקבל את האמת רק מה שהם רוצים לחנך את התלימידים לפי דרכם רק לחינוך שכנזי כאילו שלספרדים לא היו מורי הלכה גדולי תורה אם היה מדובר בתלמוד תורה ספרדי שלא נותן להתחפס לרב שך או לרב אלישיב אז כולם היו מדברים והיו תוקפים אך כאשר מדובר במרן הכל מותר כל ספרדי יכול להתגאות בזה שמרן הוא מורי דרך שלא היה כמוהו שנים רבות אם באמת כך צריך לסגור את התלמוד תורה הזה וכל שכן שאסור לחנך בו כי שם זה פוליטקה שלא רוצים לא להזכיר ולא להזכר במרן רבינו עובדיה יוסף

  13. 10

   שיתביישו להם!!!
   איכססססססססס
   זה תלמוד תורה????
   זה תלמוד מריבות ומפלגות בציבור שלנו!!!!
   מי ששולח לשם את הילדים שלו מבחינתי פ-ו-ש-ע!!!!!
   למה ילדים קטנים צריכים את כל זה על הראש????
   היו מתים המנהלים שם להיות בגרביים של הרב עובדיה זצוקה"ל

  14. 9

   משיח לא בא.. ואל תשאלו למה ומדוע.. כל הגיזענות הזאת בנושאי מזרחים ואשכנזים יצאה מכל החורים. זה כבר פאסה מזמן….. ואתם רוצים משיח. למההההה מדוע הוא מתמהמהה??????? נאיבים, שוכני מערות, אנשים בלי טיפת מנת משכל לדעת ולהבין שמזמן כבר לא קיים המושג מזרחי או אירופאי לדור שלישי, רביעי בארץ. אתם עושים חילול השם. אפילו רבנים זה עניין לדיון? איפה הלב היהודי וכולנו אחים???????? איפה הכבוד לרבנים?!
   עדיף להתחפש לליצן ולא למרן???????
   מי שמע על דבר כזה???
   אסור חייל ואסור מרן? האלמנט "הקלוקל" של חייל נמדד עם מרן??????
   יצאתם מדעתכם..?
   מתי השינאה הזאת תיגמר???
   ואז כולם מתפלאים ל מ ה
   משיח לא בא. משיח גם לא מצלצל.

  15. 8

   המעניין הוא שבת"ת לזכרו ועל שמו של הרב עדס בירושלים אין שום איסור להתחפש אפילו לא לחייל או שוטר,
   אולי בגלל זה החליפו לו את השם מתורת יעקב לנטעי יעקב, נטעי זה כבר משהו אחר, מטתר שוטר,מותר חייל, וכמובן שמותר להתחפש למרן

  16. 7

   בס"ד
   אנא מכם, הפסיקו עם ההשתלחויות וניבולי הפה ולשון הרע, זכותו של כל אדם או מוסד לבחור את דרכו ואת התוכן הלימודי שנלמד בו. כמו שאנחנו קמים ומתרעמים על כך שמשרד החינוך מחייב אותנו בלימודי הליבה לכן אל לנו לקבוע לשום מוסד איזו דרך לבחור ואיך יתחפשו תלמידיו!
   אף אחד לא מחייב את ההורים לשלוח את ילדיהם למוסד זה!
   בנוסף, אני אומר כאן דבר שאולי קשה לכולכם וגם לי לשמוע ולהגיד, אני מכיר לא מעט במגזר הדתי שלא ראו במורינו ורבנו הרב עובדיה יוסף זצ"ל גדול הדור מבחינתם ולא הלכו בדרכו ולא בהלכותיו.
   וגם זה בסדר, אף אחד לא יכול לחייב אדם כלשהו ללכת בדרכו של רב מסויים.
   לכל אדם יש את הזכות לבחור את רבו וללכת בדרכיו.
   "שבעים פנים לתורה"
   אנא מכם, כבדו את האחר שלא בחרו בדרכו של מרן אלא בפוסקים ורבנים אחרים וגם זה בסדר.

  17. 6

   שקר וכזב.
   כל בני לומדים בת"ת הנ"ל.
   אין הוראה כזו, בשנה שעברה היו ילדים שהתחפשו לרב עובדיה זצ"ל ולהבדיל לשוטרים וחיילים.
   מי שהפיץ את השקר הזה שיעשה חשבון נפש עם עצמו.

  18. 5

   זה שקר מוחלט!!! יש לי ילד שם. שהתחפש לפני 3 שנים למרן זצ"ל, מעולם לא קיבלנו הודעה כזאת וגם לא משהוא דומה…. אני חושב שכדאי שאבי יעשה מגבית שיוכל לשלם על התביעה שבדרך….

  19. 4

   שלום וברכה!
   צרי לי שכך האמת התעוותה, ויש גורמים אינטרסים שמנסים בכל דרך להלחם בבני תורה, שהולכים בדרך מסויימת כפי שהורנו גדולי ישראל.
   כל הורה שמכניס את בנו לת"ת מקבל על עצמו את תקנון הת"ת ואת דרך הלימוד והקו שמנחה הת"ת ע"פ גדולי ישראל. לא יתכן שיבואו הורים ויכריחו את מנהלי הת"ת לשנות את הקו החינוכי שהושתת בת"ת. הורה שלא מעוניין בקו החינוכי של הת"ת, מלכתחילה למה הביא את בנו לת"ת? וכי חסר ת"ת בשיטה החינוכית שהם רוצים?
   הת"ת שלנו הוא ת"ת ספרדי והדרך חינוכית היא לפי גדולי ישראל וראשי הישיבות הליטאיות, ומי שלא מעוניין בדרך הזו שלא יביא את בנו לת"ת שלנו אף אחד לא הכריח הורה לרשום את בנו לת"ת, ב"ה יש לנו תלמידי מחונכים וטובים שהולכים בדרך התורה וירא"ש, כמו כן המחנכים אני חינוך שאוהבים את התלמידים ומשרישים בהם יראת שמים.
   לכן מה שנעשה כאן הוא לא מוסרי, ולא מתאים לבני תורה.
   כל הנאמר כאן הוא לא בא להוריד אפס קצהו מכת"ר של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.
   והאמת והשלום אהבו.

  20. 3

   אני אבא לבן שלומד בתלמוד תורה תורת יעקב בב"ב, וכמו כולם שמעתי את הסערה שחולל אתר קול חי ואבי מימרן על אמירה כביכול של מנהל ת"ת תורת יעקב שאמר לא להתחפש למרן הרב עובדיה יוסף זיע"א,
   כששמעתי את הדברים התקשרתי מיד למנהל הרב אברהם שלום תורג'מן ושאלתי אותו אם נכונים הדברים, והסביר לי המנהל שהכל עלילת דם שפלה של קול חי נגדו והוא סך הכל אמר לתלמידים שלא מכובד להתחפש לרבנים בפורים משום כבוד הרבנים ומה שנהוג שמתחפשים למרן זיע"א זה לא מכובד והוא לא מסכים שתלמידי הת"ת יתחפשו למרן, ע"כ דבריו.

   בתור אבא לילד בת"ת אבקש מהנהלת קול חי להפסיק עם מסע הרדיפה ועלילת הדם הזאת.
   בתקווה שלא יצא תקלה מתחת ידיכם.
   אברהם יונה.

  21. 2

   אהוד: אומנם 70 פנים לתורה- אבל אתה לא יכול להחרים אילו פנים אחד….

   וכל התגובות בשם:מנבל התלמוד תורה(חייייידר) ובשם אמא
   זה שטויות גם אני יכולה לכתוב תגובה בשם ביבי נתניהו ובשם הרב עובדיה זצל בעצמו!!!!!!

  22. 1

   ככה זה הספרדים שתמיד מחפשים להשתכנז ולהדמות לאשכנזים, מקווים שילמדו מזה לקח שהחינוך האשכנזי לא עולה בהרבה מהספרדי.