מעבר לאתר המותאם

גפני חנך אנדרטה להתנתקות: "עם ישראל הוא כמו יהלום" • צפו

איתי גדסי 1 Comment on גפני חנך אנדרטה להתנתקות: "עם ישראל הוא כמו יהלום" • צפו

בכנסת נחנכה אנדרטה לזכר היישובים בגוש קטיף שפונו במסגרת תכנית ההתנתקות • גפני: "מדינה לא יכולה לפנות אזרחים לדאוג להם לקורת גג ולפצות אותם על כל הנזק שנעשה להם"

תמונה 2
"עם ישראל הוא כמו יהלום. גם ייקחו אותו מפה ויעבירו אותו לשם - הוא יישאר יהלום"

היום נערך בכנסת טקס לחנוכת אנדרטה לזכר ההתנתקות. האנדרטה, בדמות עץ תמר, מנציחה את ההתיישבות היהודית הגדולה בגוש קטיף, שנגדעה בתכנית ההתנתקות החד צדדית מרצועת עזה.

בין יתר האישים שהגיעו לחנוכת האנדרטה, היה ח"כ משה גפני. בדבריו הביע בעיקר הזדהות עם כאב המפונים וקבל על רשלנות המדינה בטיפול בהם, ולא הביע דעה על עצם הפינוי השנוי במחלוקת.

"מדינה לא יכולה לפנות אזרחים לדאוג להם לקורת גג ולפצות אותם על כל הנזק שנעשה להם", אמר גפני והדגיש, "עזרתי בתפקידי להעביר חוק למתן פיצויים, עשיתי ככל יכולתי, והמדינה חייבת להמשיך ולסייע להם להשתקם בכל דרך".

גפני מצא באנדרטת התמר משל למצבנו: "עם ישראל הוא כמו יהלום. גם ייקחו אותו מפה ויעבירו אותו לשם – הוא יישאר יהלום". להערת אחד מנציגי כלי התקשורת הימניים שהוסיף "ועם ישראל עוד יחזור לשם", ענה גפני באילוץ: בעזרת ה'".1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    אבל אתה גרמת לזה חכם