מעבר לאתר המותאם

למרות החשש מהתפרעויות • בג"ץ לא מוותר: הריסת בית הכנסת – תוך שבועיים

בנצי לייזרוביץ 2 Comment on למרות החשש מהתפרעויות • בג"ץ לא מוותר: הריסת בית הכנסת – תוך שבועיים
11:12
19.01.20
דוד קליגר No Comments on את הביצוע הזה של "המלאך" אסור לכם לפספס • צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בית המשפט העליון דחה היום (רביעי) את הבקשה לדחות בחודש את הריסת בית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב עד לסוף החודש, ואישר למערכת הביטחון לבחור את עיתוי ההריסה בשבועיים הקרובים.

בהכרעת בית המשפט נכתב כי "אשר על כן, הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית. עם זאת, אנו סבורים שיש לאפשר לגורמים המוסמכים לבצע את פסק הדין בעיתוי שייקבע על-פי צרכים מבצעיים, להבדיל ממועד קשיח שנוצר עקב עיתוי הגשת הבקשה שלפנינו. על כן, אנו קובעים כי ההריסה תבוצע לא יאוחר מיום 17.11.2015. אנו יוצאים מההנחה שהגורמים המוסמכים לא ימתינו הפעם עם הביצוע לרגע האחרון".

יצוין, כי לפי הפרוטוקול, המשטרה ביקשה לדחות את ההריסה – משום ההשלכות שיכולות להיות ע"י הימין הקיצוני כמו פגיעה במסגדים ובסמלי דת שעלול להתפרץ גם מעבר לגבעת זאב ולתחומי איו"ש, ולא בגלל הקצאת הכוחות שעם זה היא תוכל להתמודד.

בתוך כך מאות בני אדם מתבצרים בבית הכנסת בגבעת זאב מחשש להריסתו על ידי כוחות הביטחון, כזכור, לטענת בית המשפט בית הכנסת נבנה על קרקע פלסטינים, אך בידי גבאי בית הכנסת הוכחות כי הקרקע נרכשה על ידם כדין.2 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 2

    לפי כוחות משורה שנצפו בתחנת דלק בכניסה ליישוב הערב הפינוי הלילה.

  2. 1

    החיבוק דב הזה עם הפלסטינים לא הולך. להיפרד מהם כבר לאלע רוחעס