מעבר לאתר המותאם

"מחזיק אייפון לא יקבל עלייה לתורה, לא יהיה ש"ץ ולא יהיה עד בחופה"

ארי וידר | צילום: משה גודלשטיין 2 Comment on "מחזיק אייפון לא יקבל עלייה לתורה, לא יהיה ש"ץ ולא יהיה עד בחופה"

מספר שבועות לאחר שתקף בחריפות את תוכנות המסרים המיידים 'ווטסאפ' ו'טלגרם' שוב תקף האדמו"ר מויז'ניץ בחריפות את הסמארטפונים ואף הודיע כי מי שיחזיק בסמארטפונים שאינם מוגנים ייאלצו להתמודד עם סנקציות חריפות.

במהלך דברי התורה שנשא בסעודה שלישית אמר האדמו"ר מויז'ניץ "למי שיהיה אייפון לא יקבל עלייה לתורה, לא יהיה ש"ץ ולא יהיה עד בחופה" הודיע האדמו"ר בנחרצות.

יוזכר כי מייד לאחר חג השבועות פירסמו בחסידות רשימת תקנות הנוגעות לשימוש בסמארטפון ובהם נכתב:

אין להשתמש ולהתכתב עם תוכנת וואטסאפ / טלגרם.

לגבי וואטסאפון: ניתן להעביר הודעה קולית ע"י אחראי הקו, ללא דו-שיח בין חברי הקבוצה וללא צליל התראה (למעט באישור מיוחד מהוועד).

למשפחות – ניתן להידבר ע"י וואטסאפון, גברים בנפרד ונשים בנפרד, נשואים בלבד.

מכשירים וסמארטפונים: אין להשתמש במכשירים תומך/תואם כשר כלל, אלא במכשירים כשרים עם חותמת של וועד הרבנים לענייני תקשורת הכללי בלבד.

אין להחזיק ולהשתמש במכשירי סמארטפון אפילו עם כשרות, אלא באישור מיוחד מרבני הוועד.

אין להחזיק ולהשתמש בטאבלט, אלא באישור מיוחד מרבני הוועד. אלו שקיבלו אישור מיוחד ע"י רבני הוועד להחזיק ולהשתמש עם מכשירי סמרטפון / טאבלט וכדו', לא יוציאו ולא ישתמשו בהם בפרהסיא ובמקומות ציבוריים (המכשיר הותר לצרכי עבודה בלבד) .

"תקנות הוועדה הם תנאי ובסיס לחינוך הילדים במוסדותינו הק' ולהיות נמנה על עדת חסידי ויזניץ, על-כל המשתמע מכך. הדברים הובאו בקודש פנימה והיו למראה עיני מרן אדמו"ר שליט"א אשר סמך ידיו עליהם, כשהוא מחזק את ידי העוסקים במלאכת קודש זו. ולשומעים יונעם ותבוא עליהם ברכת טוב לשמור את דרך החיים ולגדל דורות יראים ושלמים".

יצויין, כי במהלך דברי התורה בסעודה שלישית עורר האדמו"ר גם בדבר החשיבות לדבר אך ורק בשפת האידיש על מנת שלא להטמע בתוך ההמון שאינו שומר תורה ומצוות.2 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 2

    הרבי לא צריך את הכל הכבוד שלך הוא צריך שתעשה מה שהוא אומר