מעבר לאתר המותאם

ישראלים בנפאל: "יש עימותים אלימים עם המקומיים על מזון, אנחנו בסכנת חיים"

יוסי אשר No Comments on ישראלים בנפאל: "יש עימותים אלימים עם המקומיים על מזון, אנחנו בסכנת חיים"

יומיים אחרי האסון בנפאל ומניין ההרוגים בנפאל עלה ליותר מ-4,000.

בזירה הישראלית – בגל"צ דווח על איתותי מצוקה שמגיעים מישראלים שנמצאים בכפר שנחרב בנפאל. הם מדווחים על עימותים אלימים עם המקומיים על מזון. ולטענתם הם בסכנת חיים מיידית.

הערב נמסר ממשרד החוץ כי בנפאל יש חמישים מנותקי קשר. אותרו סה״כ 490 ישראלים – בלנגטנג- 55 ישראלים, בבסיס אוורסט-22, אנפורנה-51, פורקה-37, קטמנדו- כל היתר. נרשמו 199 לטיסה חזרה ארצה.

ג׳יפ של הפניקס בדרך לחלץ 7 ישראלים באזור הבנג׳י. המחלצים הגיעו עכשיו לנקודה הכי קרובה שאפשר עם הג׳יפ. באור ראשון יצעדו לחילוץ רגלי עד להגעה אל הנקודה בה נמצאים הלכודים הישראלים.

קודם לכן דווח כי יו"ר לשכת התיירות ישראל – נפאל ומנכ"ל חברת התיירות למזרח – flyeast, יריב פישר, קיים בשעות האחרונות פגישת חירום עם שגריר נפאל בישראל, פראהלד קומר פראסאי, בעניין הישראלים הלכודים ברכסי ההרים בנפאל. לבקשת פישר, פנה השגריר הנפאלי לגורמי ממשל בנפאל, וסיכם כי בשעות הקרובות יוקצו מסוקים לחילוץ ישראלים התקועים באזורים מבודדים וברכסי ההרים. פישר ביקש להודות לשגריר הנפאלי על היחלצותו לעזרת הישראלים, ואמר כי: "כולנו תפילה שכל הישראלים ימצאו וישובו בשלום".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>