מעבר לאתר המותאם

הקרן החדשה לישראל: "אנו תומכים כלכלית בבית היהודי"

דוד לזר 19 Comment on הקרן החדשה לישראל: "אנו תומכים כלכלית בבית היהודי"

על פי דו"ח שפרסם הארגון 'אם תרצו' עולה כי 'הקרן החדשה לישראל' פועלת באופן מאסיבי להשפיע ולשלוט בכנסת על ידי מימון ותרומות לחברי כנסת מטעם מפלגת העבודה.

על הנתונים עולה כי, חברי הכנסת ממפלגת העבודה, ציפי לבני, בוז'י הרצוג וסתיו שפיר קיבלו תרומות מנשיא 'הקרן החדשה לישראל' בריאן לורי.

כמו"כ מתברר כי, מועמדים בפריימריז של מפלגת העבודה כמו גלעד קריב, פרופ' יוסי יונה, מירב מיכאלי וזוהיר בהלול כיהנו בעבר בתפקידי שונים הן בקרן והן בארגונים הנתמכים על ידי הקרן.

העיתונאית אמילי עמרוסי העלתה את דבר הקשר בין 'הקרן החדשה לישראל' לבין מפלגת העבודה, ובמאמר שפרסמה בעיתון "ישראל היום" כתבה כי "הקרן החדשה לישראל, הנתמכת על ידי מדינות אירופה, חותרת תחת מדרך הרגליים", לדבריה, "זו דעה שנשמעת בימין־מרכז, שהקרן מבקשת לטשטש את הזהות היהודית־דמוקרטית של מדינת ישראל. דו"ח חדש של תנועת 'אם תרצו' משרטט את הקשרים המתהדקים בין הקרן החדשה לבין מפלגת העבודה".

עוד הוסיפה עמרוסי, כי "הם טוענים שהיעד החדש של הקרן הוא הכנסת. מי שלא מכיר את הקרן החדשה לא ייבהל. אז יש ארגון חוץ פרלמנטרי שמסייע לחברי הכנסת מהשמאל, אז מה. אלא שזו הקרן שבין ארגוני הליבה שלה אפשר למצוא את המרכז לקידום פליטים אפריקנים בישראל, את עדאלה, שוברים שתיקה, הוועד נגד עינויים, מוסאוא, שומרי משפט", כתבה.

בקרן החדשה הגיבו לדבריה של עמרוסי בהכחשה. אך מהמשך תגובתם עולה נתון מעניין עוד יותר:

"הקרן גאה לתמוך בארגון דתי-פמיניסטי בשם מבוי סתום, מנכ"לית הארגון מועמדת היום בפריימריז של הבית היהודי; אז אנחנו מצפים שבהתנצלות שאת הולכת לפרסם, תכתבי שאנחנו תומכים בבית היהודי ובעקיפין בנפתלי בנט. תודה ושבת שלום", נכתב בהודעת הקרן.

אם כן, מתברר, שלא רק חברי הכנסת ממפלגת העבודה נתמכים על ידי 'הקרן החדשה לישראל' אלא אף מתמודדים בפריימריז בבית היהודי.19 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
 1. 19

  ידוע שגם דתיים הם בבונים החופשיים, וכן בנט ידוע שהוא בבונים. אם יש דתיים, שחובשים כיפה ומדברים בשם ה', כמו בנט ותומכיו, יתכן שצריך לבדוק מאיזה מגמה הם מדברים. הקרן החדשה, היא נגד היהודים בארץ ישראל,

 2. 17

  אם תרצו (הארגון בעל הקווים הפשיסטיים) בעצמו נתמך בראשית דרכו על ידי הקרן החדשה.
  רונן שובל לא יאהב להיזכר בזה- אבל זו אמת קטנה ומוצקה.
  עכשיו הוא נתמך על ידי גורמים מפוקפקים…
  אנשי הקרן החדשה צדיקים בסדום!

 3. 16

  בנט נתניהו יעלון הממשלה אינה ממשלת ימין אלא ימין מתחזה
  הדבר מחלחל יותר משהם מבינים כולם יודעים
  שכל פעולותיהם נוגדות את המצע שעליו נבחרו
  הבחירות לכאורה אמיתיות יש מפלגות ימין ויש מרכז ויש שמאל
  אבל ממשלת הימין המתחזה שכרגע בשלטון לא ראויה להיות בשלטון
  כי היא לא ממשלת ימין וכך כל מעשיה לכל היותר מרכז שמאל
  מידי פעם נתניהו משמיע רעשים שנשמעים "קיצוניים" נגד ערבים
  אבל הכל חרטא עובדים עלינו בעיניים
  כי בסיכומו של דבר נתניהו יחזיר שטחים
  ואני חושש שגם את ירושלים כמו שאולמרט רצה -ומזל שיושב בכלא
  תבדקו איך נתניהו מצביע לכל הצבעה ותראו הכל שקר למצע שנבחר
  אבל האנשים לא פראיירים
  להבא צריכים לבחור איש פשוט ולא עשיר כמו בנט נתניהו או כמו זה
  שמבשלים לנו אדון ברקת-(עשיר בטחון מרכז עד שמאל)
  ושלא עבר דרך ביטחונית ולא מקבל מימון מהקרן החדשה
  אני מאמין לכאורה שנתניהו אם יבדקו גם מקבל מימון מהקרן
  את החלטת נתניהו בנט להקמת רחבה לרפורמים שאחריה
  יהי מיהו יהודי רפורמי
  לנתניהו חשוב להקים קזינו מישהו צריך לחקור את העניין

 4. 15

  כל מי שמכחיש או לא מאמין שהקרן החדשה באה להשמיד את מדינת היהודים הוא חלק ממנה וכנראה ממומן לידי הקרן..בנט חייב הסבר לבוחריו הוא ואיילת שקד לא אמינים בעיניי הם הם מידי פעם זורקים הצהרות ימניות ובסוף מתנהגים כשמאלנים עוכרי ישראל..הם מזלזלים באינטליגנציה של האזרחים הנאמנים למדינה…חבל מאוד בהתחלה חשבתי שבנט יכול ליהיות ראש ממשלה לאחר נסיון בפוליטיקה..נראה שטעיתי…חייבים להוציא את הקרן ושאר הבוגדים מחוץ לחוק.

 5. 14

  הקרן החדשה (להשמדת) ישראל, מחבלת בעם-היהודי. זו המטרה שלה.

 6. 13

  כולם נגועים..לכן הם לא באמת נאבקים נגד הקרו

 7. 12

  אין שום קשר בין הכותרת לכתבה, אתם עושים מניפולציה. חצי אמת הינה שקר….

 8. 10

  מה לכותרת ולתוכן.
  עיוות מכוון?
  דרך אגב התמיכה של הקרן לישראל חדשה באותה מועמדת לפריימריס ידועה לכל מי שמתנהל באמצעי התקשורת הנכונים. אני מקווה שעובדת התמיכה של הקרן תהיה סיבה לכישלונה של אותנ מועמדת

 9. 8

  הקרן הזו הנה קרן עויינת לישראל, משתפת פעולה עם גופים אנטישמים באירופה, ועם אנשים וגופים המזוהים עם טרור…. לחסל אותה ! להוציא אותה מחוץ לחוק ! לדרוש שקיפות כלכלית… הם מפרסמים דוחו"ת כספיים חלקיים ומטשטשים תורמים שלהם….

 10. 7

  שמאל וימין זה בלוף. יש מי שמושך בחוטים ומשחק בפוליטיקאים. נפתלי בנט סגר עסקה עם חברת מונסנטו הידועה לשימצה ואינו מוכן לפרסם את פרטי ההסכם, השאיפה של חברה זו היא להשיג שליטה מוחלטת על שוק המזון, המזון שהם מפתחים הוא מהונדס גנטית, על פי מדענים עלול לגרום לסרטן ולפגוע בדי,אן,איי שלנו.
  הוא גם הוציא חוק שכל המזרנים החדשים שניכנסים לישראל יהיו עם חומר מעקב בעירה. הבעייה שהחומר הזה מסרטן. בשביל מי הוא עובד???

 11. 6

  לכל השמאלנים המתלהבים. קצת הפעלת מוח: יש הבדל בין לתמוך ישירות במועמדים של ה"עבודה" לבין תמיכה בעמותה שבראשה עומדת משהי שמתמודדת ב"בית היהודי". אם לא הבנתם את ההבדל, זה דבר עצוב לאינטיליגנציה שלכם.
  כמו כן, כמו השמאל הכותרת אינה נכונה זו עוד מניפולציה טיפוסית.

 12. 5

  וואו. פיצוץ.
  איך אנשים יכולים להיות עם דגל המאבק בשמאל – ועוד להיות חברי מפלגה זו ולהתמודד לכנסת דרכה כאשר היא שנתמכת ע"י אותם שונאי יהדות?

 13. 4

  אפשר לקבל הבהרה רשמית מה קורה ואנחנו אולי לא יודעים. התשובה חייבת להופיע ולהגיע מיידי ובטוח אל מתפקדי הבית היהודי.
  האם ישנם דברים או מעשים מאחורי הקלעים שמתפקדי הבית היהודי לא יודעים?
  אני בטוחה שרבים כמוני רוצים תשובה.

 14. 3

  "אולי די להסתה נגד הקרן?" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  די להסתה נגד היהודים בארץ ישראל!!!!!!!!!!!!!!!

 15. 2

  הייתה בקשה רשמית של המפלגה שקוראת למתפקדים שלא לבחור בה…

 16. 1

  עמרוסי היא לא עיתונאית – היא כתבת חצר של ביבי. היא לא פנתה לתגובה מצד מי שכתבה עליו, והתרומה להרצוג היא בכלל מ2011. שלא לדהר על ההשמצות נגד לורי, שהוא ציוני נלהב שתרם לישראל הרבה הרבה יותר מאשר עמרוסי תתרום אי פעם…
  אז אולי די עם ההסתה נגד הקרן?