מעבר לאתר המותאם

בעקבות מבצע "צוק איתן" עלייה במספר מבקשי ההלוואות מצד עסקים קטנים

שלום בידרמן 2 Comment on בעקבות מבצע "צוק איתן" עלייה במספר מבקשי ההלוואות מצד עסקים קטנים

המציאות הביטחונית בדרום הארץ, לאורו של מבצע "צוק איתן", מערימה קשיים מיוחדים על ציבור בעלי העסקים הקטנים, אשר נאלץ להתמודד עם מכשולים שונים כגון הפסד ימי עבודה, נזק פיזי למקום ומחסור בעובדים אשר נשארים עם ילדיהם.

לעיתים, במטרה לשמר את הפעילות העסקית בזמן האירועים הביטחוניים, בוחרים בעלי העסקים לקחת הלוואות. בשל שיעורן הגבוה של הריביות בתחום זה, צעד זה עלול להוליד קושי בהחזר הלוואה וכך להחריף את מצבו הכלכלי של בית העסק. למעשה, לקיחת הלוואה בשיעורי הריבית המקובלים, עלולה להכניס את בעלי העסקים למעגל חובות ממנו יתקשו להשתקם.

בעקבות מבצע "צוק איתן", נרשמה עליה במספר בעלי העסקים הפונים לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) בבקשה להלוואה. בימים האחרונים הצליחה העמותה לגייס 1,750,000$ מהם יוענקו הלוואות בסך 45,000 ש"ח כל אחת לבעלי עסקים קטנים בדרום אשר חווים קשיים בעקבות המצב הבטחוני. ההלוואות לתושבי הדרום יוענקו בהליך מזורז ובפריסת תשלומים נוחה ומדורגת (החזר של 300 ₪ בלבד לחודש במהלך השנה הראשונה).

באופן דומה, גם בעקבות מבצע "עמוד ענן" שנערך בנובמבר 2012 העניקה האגודה הלוואות רבות לכ-130 עסקים בדרום. הסכום הכולל של ההלוואות לאחר "עמוד ענן" עמד על 5,850,000 ₪.
בני קריכלי, בעל מסעדה באשדוד סיפר :"יש לי בית קפה באשדוד ובימים שכאלו העסק שלי נפגע מאד. אין לקוחות, אין קייטנות ואי אפשר להושיב אנשים בחוץ. לעסקים קטנים בכל הארץ יש קשיים אבל לעסקים בדרום יש הרבה יותר. אחרי "עמוד ענן" קיבלנו פיצוי מסוים מהמדינה אך הוא לא כיסה את כל ההפסדים. אחרי המבצע, פניתי לאגודה וקיבלתי הלוואה ללא ריבית שממש עזרה לי לצאת מהמשבר".

צורי מכלוף, בעל מוסך באשקלון הוסיף: "אני בעל מוסך כללי באזור התעשייה הדרומי באשקלון, קרוב לקיבוץ ארז – אזור עם הרבה נפילות קסאמים. בזמן לחימה אני סוגר את המוסך כי אנשים מפחדים לבוא. ההלוואה ללא ריבית לא מכניסה ללחץ ונותנת אוויר לעסק".

"האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית" היא גוף ללא מטרת רווח שבדרך כלל מעניק לעסקים הלוואות בגובה של עד 90,000 ₪ ללא ריבית, לעסקים קטנים שהמחזור החודשי שלהם אינו עולה על 150,000 ש"ח. מדובר בעסקים קטנים כגון מספרות, חנויות בגדים או בתי קפה, שמתקשים להשיג מימון ממקורות אחרים. מעבר לעסקים קטנים, האגודה מעניקה הלוואות בגובה של עד 30,000 ש"ח לסטודנטים במהלך לימודיהם או למשפחות צעירות.2 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
 1. 1

  העסק שלך נפגע עקב המבצע "צוק איתן"? אנחנו נמצאים כאן בשביל לעזור לך !
  סיוע מיוחד לעסקים קטנים ובינוניים הממוקמים בטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה באמצעות קרנות מימון שונות :
  1) הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה .
  -עד 500,000 ש"ח לעסקים קטנים ועד 8 מיליון ש"ח לעסקים בינוניים
  -תקופת החזר עד 5 שנים מתוכם חצי שנה גרייס .
  -בטחונות עד 10% מהיקף ההלוואה המאושרת + ערבות אישית של הבעלים .
  -לא נדרש תשלום 250 ש"ח עבור הבדיקה הכללית על ידי המדינה .
  – ימי טיפול מהירים תוך 11 יום מהגשת התוכנית העסקית לקרן .
  -תוקף ההטבה מה-22 ביולי ועד 20 באוקטובר 2014.
  2)האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית
  -סכום של עד 45,000 ש"ח
  -ללא ריבית
  -החזר הלוואה נוח וגמיש
  -בטחונות : 2 ערבים תקינים על פי האגודה
  -מיועד לעסקים במרחק עד 40 ק"מ מעזה שאין להם הלוואה פתוחה מהאגודה .
  -מיועד לעסקים שהיקף ההכנסות החודשי שלהם אינו עולה על 150,000 ש"ח .
  לפרטים יש ליצור קשר עם טלפון 08-8525228