דרמה באלעד: בוטבול הצליח להקים קואליציה; פרוש בחוץ

  מרדכי הלפרין ואיתי גדסי 10 Comment on דרמה באלעד: בוטבול הצליח להקים קואליציה; פרוש בחוץ

  ראש עיריית אלעד, יהודה בוטבול, הצליח היום להקים קואליציה כשחתם בשעות האחרונות על הסכם לכניסת הנציג מרשימת אגודת ישראל, אורן מזרחי לקואליציה • מאחורי הקלעים: האנשים שהצליחו להביא להסכם הדרמטי, והרכב הקואליציה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש עיריית אלעד, יהודה בוטבול, הצליח היום להקים קואליציה אחרי למעלה מחודשיים מהניצחון בבחירות – בהן היה בלי קואליציה. לבוטבול היה חסר נציג בודד כדי להגיע לרוב הדרוש בישיבת המועצה, והיום (רביעי) הצליח לעשות זאת כשהעביר חבר אופוזיציה לשורותיו.

  הקואליציה הוקמה מאחר ובוטבול, שכבש את ראשות העיר אלעד כמועמד מטעם מפלגת ש"ס, חתם בשעות האחרונות על הסכם לכניסתו לקואליציה של הנציג מרשימת אגודת ישראל, אורן מזרחי. זה כאמור היה הנציג הבודד שחסר להשלמת הקואליציה ושליטה על ההצבעות בבניין מועצת העיר אלעד.

  מלבד מזרחי, ראש עיריית אלעד כבר העביר אליו בתחילת הקדנציה נציג חסידי נוסף – יעקב דוד ברקוביץ. בכך בעצם סיעת 'אגודת ישראל' נכנסת לקואליציה של בוטבול, עריקתו של מזרחי למעשה השאירה את ישראל פרוש וסיעת 'שלומי אמונים' באופוזיציה לא אפקטיבית.

  פרוש, גרוס ומזרחי

  קול חי

  גורמים המעורים בפרטים יודעים לספר שההסכם נחתם לאחר ישיבות ליליות ארוכות שהתקיימו בדיסקרטיות בחודש האחרון עד שהמו"מ הבשיל לחתימה. את המו"מ הובילו היועץ האסטרטגי יענקי ביכלר מצד ש"ס, ומוטי בבצ'יק מטעם אגודת ישראל. כעת הקואליציה של יהודה בוטבול כוללת מלבד את מפלגתו, גם אגודת ישראל והציונות הדתית. "בהמשך צפויים חיבורים נוספים עם שאר המפלגות" אומרים בעירייה.

  בש"ס מעריכים כי עם פתיחת שנה"ל הקרובה, יעזוב ישראל פרוש את העיר סופית, זאת לאחר שאשתו וילדיו כבר עברו להתגורר בירושלים, והוא מחלק את לילותיו בין אלעד לעיר הבירה רק לשמור על האופוזיציה מול בוטבול.

  השגת הרוב עבור בוטבול, צפויה לדרבן את דגל התורה להצטרף לקואליציית בוטבול, לאחר שהפכו ללא רלוונטיים, ומשחקי האופוזיציה שניסה אבי שטרן להציג לא השיגו את המטרה.

  דגל התורה תיאלץ להסתפק בתפקיד סגן או תיק תכנון ובניה ותואר סגן בלבד. שכן שני התפקידים הבכירים האחרים כבר הובטחו לבדלוב וויזניץ.  10 תגובות

  מיין תגובות
  1. 10

   גועל נפש 🤮
   מבחינת התושבים אין שום דרמה
   הם ימשיכו להיות שקופים

   1. פשוט תרגיל מסריח בושה וחרפה

   2. בושה ווחרפה תרגיל מסריח

  2. 9

   למה אתה סבור כך?!

   בס"ד מעתה יהיה הכל טוב ברוחניות ובגשמיות ואלעד תעלה על דרך המלך

   חוץ מפרוש כולם מרוצים מאוד

   1. "כל הכבוד " לרקוד על הדם , ולרדוף – אבל יש אלוקים בשמים .

   2. ממש לא נכון ,עצימת עיניים ..

   3. הניסיון המר מלמד שבערים דוגמת אלעד , אין שינוי מעשי ברמת השירות לתושבים.

    השינוי המעשי הוא בעיקר בג'ובים.

  3. 8

   גנץ מפלג אבל הכתבה הזן ממש אבל ממש מאחד

  4. 7

   כלל התושבים וחסידי חב״ד אוהבים מאוד את ישראל פורוש. וליבם שותת דם על המהלך